ناکارآمدی اقتصادی مدیریت منطقه آزاد اروند

جلیل مختار نماینده آبادان:
وعده‌های منطقه آزاد اروند فقط در حد بنرنویسی است

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد سازمان منطقه آزاد اروند گفت: وعده‌های این سازمان به مردم فقط در حد تبلیغات و بنر نویسی باقی مانده است.

به گزارش فارس از  آبادان، سامانه «فارس من» با هدف پیگیری مستقیم مسائل و مشکلات مردم راه‌اندازی شده است و در سریع‌ترین زمان به پیگیری موارد اعلامی می‌پردازد.
شهروندان در “فارس من” خواستار رسیدگی  ناکارآمدی مدیریت منطقه آزاد اروند آبادان و خرمشهر در بحث اقتصادی شدند.
جلیل مختار امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در آبادان، اظهار کرد: انتقاد ما از منطقه ازاد اروند سیاسی نیست بلکه بر اساس واقعیت و ماهیت این سازمان مهم اقتصادی است.
وی افزود: متاسفانه مدیران سازمان منطقه ازاد اروند در پاسخ به انتقادات دلسوزانه مردم و نماینده های آنان در مجلس فقط به ذکر ارقام درشت اعتبارات و بودجه اکتفا می کنند و هیچ شفافیتی در خصوص اینکه این پروژه ها کجا به سرانجام رسیده و آیا مردم آن را لمس کرده اند وجود ندارد و این ابهامات بر  انتقادات دلسوزان افزوده است.
نماینده مردم آبادان در مجلس با انتقاد از عدم وجود ارتباط مناسب و شفاف سازمان منطقه ازاد اروند با مردم، گفت: اطلاع رسانی و برقراری ارتباط منطقه ازاد اروند با افکار عمومی تاکنون قلدرمابانه و بعضا امرانه بوده و این موضوع باعث شده مردم هیچ اعتمادی به این سازمان مهم اقتصادی که می‌تواند تاثیر جدی در رفع موانع و‌ مشکلات دو شهر ایجاد کند نداشته باشند.
مختار افزود: منطقه ازاد اروند که هزینه های جاری تامین هزینه حقوق و دستمزد مدیران و نیروهای تحت امرش ماهانه رقمی بزرگ است این روزها برای تامین منابع مالی خود دست به زمین فروشی و به حراج گذاشتن دو شهر ابادان و خرمشهر زده است.
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در حال حاضر شهرداری های ابادان و خرمشهر در تامین منابع مالی پروژه ها و حتی پرداخت حقوق کارگران خود با مشکل جدی مواجه هستند این در حالیست که سازمان منطقه ازاد اروند در انتخاب شهرداران دو شهر به شکل صریح و بعضا پشت پرده دخالت کرده و  دست داشته است اما عملا هیچ حمایتی از شهرداری های دو شهر تاکنون از خود نشان داده است و در تامین اعتبارات پروژه ها سنگ اندازی می‌کند.
مختار با اشاره به ساختار غلط مدیریتی در این سازمان گفت: منطقه ازاد اروند در حال حاضر بصورت یک تیم دوستانه و خانوادگی اداره می‌شود و در انتصاب مدیران به هیچ عنوان به تخصص، توانایی و حتی نخبگان دو شهر ابادان و خرمشهر توجهی نشده است.
وی ادامه داد: برخی از معاونین و مدیران این سازمان با وجود بازنشسته شدن اما با عنوان مشاور و با حقوق بالا  همچنان مشغول به کار و ادامه فعالیت و امر و نهی دادن در این سازمان هستند.
وی در پایان با اشاره به ارسال جوابیه‌ای توهین آمیز از سوی روابط عمومی سازمان منطقه ازاد اروند به یکی از رسانه ها در خصوص مصاحبه اخیر خود عنوان کرد: بنده به عنوان نماینده مردم و در واقع با عنوان مقام حقوقی نظارتی واقعیتهای موجود را عنوان کردم و روابط عمومی سازمان منطقه ازاد اروند در جایگاهی نیست که با توسل به توهین و فرافکنی بخواهد افکار عمومی را فریب دهد لذا انتظار داریم معاون پارلمانی و حقوقی ریاست جمهوری باید پاسخگوی این درشتگویی و رفتارهای فرافکنانه مدیران سازمان منطقه ازاد اروند باشد.
مختار اظهار کرد: در اینجا از کمیسیون عمرانی مجلس دعوت میکنم که تمام پروژهای که روابط عمومی منطقه ازاد اروند مدعی شده به چه نحوی انجام گرفته است مورد ارزیابی تخصصی قرار دهد و گزارشی برای اطلاع مجلس و مردم تهیه و برای افکار عمومی روشن کند کدام پروژهاه‌های سازمان منطقه اروند تاکنون به سرانجام رسیده‌اند

منبع: فارس نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که تابع Privacy Policy and Terms of Use است.

من با این شرایط موافق هستم .