سرمایه‌گذاری در پروژه فاز دوم پتروشیمی آبادان رسماً در دستور کار قرار گرفت

52
سرمایه‌گذاری در پروژه فاز دوم پتروشیمی آبادان رسماً در دستور کار قرار گرفت

🔰 سرمایه‌گذاری در پروژه فاز دوم شرکت پتروشیمی آبادان رسماً در دستور کار قرار گرفت/ایجاد ٧٠٠ فرصت اشتغال مستقیم برای جوانان جویای کار آبادانی

به دنبال درخواست جلیل مختار یکی از نمایندگان مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی از تاپیکو برای اجرای در توسعه شرکت پتروشیمی آبادان در قالب فاز دوم تولید PVC، این طرح از دی‌ماه سال ۹۸ در دستور کار مطالعاتی قرار گرفت و نتایج مطالعاتی پس از تصویب در هیأت مدیره شرکت پتروشیمی آبادان به تاپیکو اعلام شد.

در همین راستا غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان به دعوت مشترک شرکت پتروشیمی آبادان و جلیل مختار نماینده آبادان ظهر امروز در این شرکت حضور یافته و پس از بازدید از بخش‌های مختلف این مجتمع تولیدی، رسماً حمایت خود را در زمینه تأمین تسهیلات طرح توسعه شرکت پتروشیمی آبادان اعلام کرد.

جلیل مختار نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: به‌دنبال قول مساعد استاندار خوزستان برای تأمین تسهیلات مشارکت در طرح توسعه شرکت پتروشیمی آبادان، عملیاتی‌سازی پروژه فاز دوم شرکت پتروشیمی آبادان با ظرفیت اشتغال مستقیم ۷۰۰ نفر به‌عنوان اولویت نخست در میان طرح‌های سرمایه‌گذاری هلدینگ تاپیکو در استان خوزستان قرار گرفت.

وی افزود: با عملیاتی شدن این طرح، علاوه بر ایجاد اشتغال مستقیم و غیر مستقیم برای نیروهای بومی این منطقه، شاهد رشد ارزش افزوده حاصل از تولید گران‌قیمت‌ترین محصول تولیدی شرکت پتروشیمی آبادان یعنی PVC خواهیم بود.

مختار همچنین با اشاره به نقش فعال مدیرعامل بومی شرکت پتروشیمی آبادان در ایده‌پردازی و تحقق وعده‌ها برای احیا و توسعه قدیمی‌ترین مجتمع پتروشیمی در کشور گفت: امیدواریم که با حمایت دیگر نمایندگان مردم آبادان از مجموعه مدیریتی شرکت پتروشیمی آبادان، طرح‌های توسعه‌ای و ایجاد صنایع پایین‌دستی بتوانیم موجبات اشتغال بخش اعظمی از جوانان جویای کار شهرستان آبادان را فراهم کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، شرکت پتروشیمی آبادان با بیش از نیم قرن قدمت، نخستین پتروشیمی پلیمری خاورمیانه به شمار می‌آید که در خرداد ماه امسال و پس از دوسال تعطیلی ناشی از حریق در واحد ۶۰۰ این مجتمع تولیدی، فرایند تولید، فروش و صادرات خود را از سرگرفته و اکنون با گذشت تنها چندماه به‌عنوان یک مجموعه توسعه‌محور دارای توجیه اقتصادی در دستور کار سرمایه‌گذاری شرکت تاپیکو قرار گرفته است.

 

لینک خبر:

https://www.farsnews.ir/khuzestan/news/13991017001106/

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .